Żyrardów

ul. Lniarska

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
2 960 000 PLN
Cena za m2
1 079,90 PLN
Powierzchnia
2 741 m2
Powierzchnia działki
3 383 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Rynek
Wtórny
Przeznaczenie (obiekt)
Handlowo/Usługowe
Przeznaczenie dodatkowe (obiekt)
Handlowo/Usługowe, Gastronomiczne, Sportowo/Rekreacyjne, Mieszkalne, Biurowe, Medyczne
Rodzaj budynku
Loft
Typ hali
Murowana
Rok budowy
1918
Nazwa budynku
Czesalnia Lnu
Dostępne od
2021-10-15
Numer oferty
102/2037/OOS
Obiekt Sprzedaż Żyrardów Lniarska

Opis nieruchomości

Budynek o powierzchni całkowitej 2741m2, usytuowany w samym centrum dawnej Fabryki Lnu w Żyrardowie. Wybudowany z czerwonej cegły w 1918r. na działce o powierzchni 3383 m2, z przeznaczeniem na Czesalnię Lnu. W planie zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony pod zabudowę usługowo-mieszkaniową 8 UM, wpisany do rejestru zabytków pod nr 829.

Budynek obecnie parterowy można nadbudować o jedną kondygnację, do wysokości 14 m. Doprowadzone wszystkie media miejskie, posiada własne ogrzewanie gazowe, dojazd ul. Lniarską i ul. Nowy Świat.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się pieczołowicie odrestaurowany budynek Nowej Przędzalni - w całości przeznaczony na mieszkania typu lofty, hala dawnej Tkalni Żakardowej - obecnie pieczołowicie odrestaurowany i przeznaczony na powierzchnie handlowo-usługowe. Dojazd z drugiej strony zapewnia nowa ulica Nowy Świat, z nowoczesnym budynkiem mieszkalnym i wieloma punktami handlowo-usługowymi.

Żyrardów jest doskonale skomunikowany z Warszawą: dojazd pociągiem trwa zaledwie 28 minut, dojazd A2 35 minut, a trasą S8 30 minut. W centrum miasta znajdują się w większości odrestaurowane budynki dawnych Zakładów Lniarskich im. Rewolucji 1905 r. Powstają również nowe inwestycje wielorodzinne, na terenach powstałych po wyburzeniu obiektów przemysłowych bez wartości historycznej.

Zapraszam do odwiedzenia tego miasta, aby zapoznać się z jego unikalną w skali Europy zabudową industrialną i poznać burzliwą historię jego mieszkańców, organizatorów pierwszego strajku w Królestwie Polskim w 1883 r.

Wynagrodzenie agencji pokrywa sprzedający.

Parametry dodatkowe

  • Kształt działki: Prostokąt
  • Ukształtowanie działki: Płaska
  • Szerokość działki (mb.): 28
  • Długość działki (mb.): 125
  • Wysokość pomieszczeń (cm): 450
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Dojazd dla TIRów: Tak
  • Komunikacja: Autobus, Autostrada, Kolej

Mapa

Kontakt

Łukasz Gilis

Łukasz Gilis

Agent/Współwłaściciel

Telefon:
+48 500 140 900
Telefon:
+48 22 724 98 28
E-mail:
lukasz.gilis@remax-polska.pl
Numer licencji:
5357

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę RE/MAX Family ( GILIS Nieruchomości sc ) dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych, możliwości ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych jest GILIS Nieruchomości sc z siedzibą przy ul. Przeskok 9 w Milanówku 05-822. Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie. Informujemy o przysługującym Państwu prawie dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania, zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) (RODO)